Kontrola a seřízení geometrie vozidla

Změření / Kontrola geometrieZměření a seřízení geometrieAž 80 % vozidel v ČR jezdí se špatnou geometrií kol a náprav!


Pneumatiky, kola a nápravy patří k těm nejvíce namáhaným dílům na vozidlech. Poškození jim hrozí takřka neustále. Stačí najet do výmolu nebo na obrubník. Každá větší nerovnost na silnici může narušit geometrii kol a náprav.

Jízda se špatně nastavenou geometrií kol je nebezpečná a neekonomická.

Kvůli opotřebení pneumatik budete jezdit častěji do servisu. Zároveň se také zvyšuje opotřebení dílů podvozku – čepy řízení, tyče řízení, čepy ramen, silentbloky ramen i náprav… Roste také spotřeba paliva, v extrémních případech až o 3 %.

V extrémních případech zjistíte špatnou geometrii u vozidla tak, že jsou pneumatiky nadměrně opotřebované jen z jedné strany.

Nenechejte to dojít až k znehodnocení vašich pneumatik!Nechejte si zkontrolovat/změřit geometrii nejlépe při každém sezonním přezouvání.


Investice za změření a případné seřízení se vám brzy vrátí. Správně nastavená geometrie kol a náprav totiž zajišťuje ideální ovladatelnost vozu, komfort při řízení vozidla a bezpečnost jízdy. Projeví se i menší spotřebou paliva a delší životností vašich pneumatik.

U vozidel vybavenými asistenčními systémy jako je kamera a radar je nutné po seřízení zadní nápravy provést kalibraci asistenčních systémů. I s tímto vám umíme na našich pobočkách pomoct.

Všechna naše měřící zařízení jsou pravidelně kalibrována s vysokou přesností. V naší síti BestDrive používáme pouze zařízení předních světových výrobců. Pro seřizování vozidel značky Mercedes-Benz jsou všechny naše pobočky vybaveny sklonoměry, které jsou nezbytným předpokladem pro správné seřízení geometrie těchto vozidel.

Tuto službu si můžete objednat na vybraných pobočkách.

Online nabízíme pouze vybrané služby. Nenašli jste Vámi poptávanou službu v naší nabídce k online objednání – ptejte se na Vámi vybrané pobočce.

Vy jezdíte, my se staráme! Váš tým BestDrive.